Murata Electronics North America CDRH3D11HPNP-2
CDRH3D11HPNP-2 picture photo
Mfg. Part Number
CDRH3D11HPNP-2
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CDRH3D11HPNP-2.pdf
Availability of CDRH3D11HPNP-2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDRH3D11HPNP-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH3D11HPNP-2
Internal Part NumberEIS-CDRH3D11HPNP-2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CDRH3D11HPNP-2 today.
SeriesCDRH3D11
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeNULL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CDRH3D11HPNP-2
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCDRH3D1, CDRH3D11HPNP-2 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CDRH3D11HPNP-2 Details Description
Related parts for CDRH3D11HPNP-2
RES 3.9M OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
RELAY START/STOP 480V 90A AC OUT datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 18K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC RELAY/LOAD DRVR 8CHAN 20-TQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN PLUG 54POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
CONNECTOR 32POS RA TERM DIN datasheet.pdf