Sumida Corporation CDRH3D14/LDNP-3R9NC
CDRH3D14/LDNP-3R9NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH3D14/LDNP-3R9NC
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 1.5A 96 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH3D14/LDNP-3R9NC.pdf
Availability of CDRH3D14/LDNP-3R9NC
QUANTITY
CDRH3D14/LDNP-3R9NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH3D14/LDNP-3R9NC
Internal Part NumberEIS-CDRH3D14/LDNP-3R9NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH3D14/LD
Material - CoreFerrite
Inductance3.9µH
Tolerance±25%
Current Rating1.5A
Current - Saturation800mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)96 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH3D14/LDNP-3R9NC
Related LinksCDRH3D14/, CDRH3D14/LDNP-3R9NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH3D14/LDNP-3R9NC Details Description
Related parts for CDRH3D14/LDNP-3R9NC
JUMPER-H1507TR/A3049Y/H1505TR 2" datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT323 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V Y5V 0603 datasheet.pdf
CONN CONTACT SPRING .031X.062 datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
DUAL INPUT 0.001 RESOLUTION datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 450MA 550 MOHM datasheet.pdf
TWIST LCK HINGED SCREW MNT NAT datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MOUNT datasheet.pdf