Sumida Corporation CDRH3D28/LDNP-121NC
CDRH3D28/LDNP-121NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH3D28/LDNP-121NC
Brief Description
FIXED IND 120UH 500MA 755 MOHM
Datasheet Download
CDRH3D28/LDNP-121NC.pdf
Availability of CDRH3D28/LDNP-121NC
QUANTITY
CDRH3D28/LDNP-121NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH3D28/LDNP-121NC
Internal Part NumberEIS-CDRH3D28/LDNP-121NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH3D28/LD
Material - CoreFerrite
Inductance120µH
Tolerance±30%
Current Rating500mA
Current - Saturation136mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)755 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH3D28/LDNP-121NC
Related LinksCDRH3D28/, CDRH3D28/LDNP-121NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH3D28/LDNP-121NC Details Description
Related parts for CDRH3D28/LDNP-121NC
SIDACTOR 3CHP 270V 400A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CAP FILM 2.5UF 5% 850VDC SCREW datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
HEAT SHRINKABLE CABLE ENTRY SEAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
ICL 5 OHM 20% 8.5A 21MM datasheet.pdf