Sumida Corporation CDRH3D28/LDNP-390NC
CDRH3D28/LDNP-390NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH3D28/LDNP-390NC
Brief Description
FIXED IND 39UH 1A 225 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH3D28/LDNP-390NC.pdf
Availability of CDRH3D28/LDNP-390NC
QUANTITY
CDRH3D28/LDNP-390NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH3D28/LDNP-390NC
Internal Part NumberEIS-CDRH3D28/LDNP-390NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH3D28/LD
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±30%
Current Rating1A
Current - Saturation250mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)225 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH3D28/LDNP-390NC
Related LinksCDRH3D28/, CDRH3D28/LDNP-390NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH3D28/LDNP-390NC Details Description
Related parts for CDRH3D28/LDNP-390NC
CAP TOGGLE BAT BLUE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 2W DO204AL datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN NEMA 5-15 125V datasheet.pdf