Sumida Corporation CDRH40D18ANP-330NC
CDRH40D18ANP-330NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH40D18ANP-330NC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 310MA 1.175 OHM
Datasheet Download
CDRH40D18ANP-330NC.pdf
Availability of CDRH40D18ANP-330NC
QUANTITY
CDRH40D18ANP-330NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH40D18ANP-330NC
Internal Part NumberEIS-CDRH40D18ANP-330NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH40D18/A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±30%
Current Rating310mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.175 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.165" L x 0.165" W (4.20mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH40D18ANP-330NC
Related LinksCDRH40D18, CDRH40D18ANP-330NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH40D18ANP-330NC Details Description
Related parts for CDRH40D18ANP-330NC
IC FPGA 193 I/O 240HQFP datasheet.pdf
LCD MODULE 40X4 CHARACTER W/LED datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 104MHZ 8SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf