Sumida Corporation CDRH4D11NP-1R5NC
CDRH4D11NP-1R5NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH4D11NP-1R5NC
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 2A 56 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH4D11NP-1R5NC.pdf
Availability of CDRH4D11NP-1R5NC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDRH4D11NP-1R5NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH4D11NP-1R5NC
Internal Part NumberEIS-CDRH4D11NP-1R5NC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLEOL Notice 22-Jun-2014
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH4D11
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance1.5µH
Tolerance±30%
Current Rating2A
Current - Saturation1.73A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)56 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.165" L x 0.165" W (4.20mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH4D11NP-1R5NC
Related LinksCDRH4D11, CDRH4D11NP-1R5NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH4D11NP-1R5NC Details Description
Related parts for CDRH4D11NP-1R5NC
RES SMD 47.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .125 EXTEND datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV 4CH TRANS 16-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 266 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" 0.50MM 21POS datasheet.pdf
RES 1.56K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH PW-X datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
RES SMD 0.034 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf
GT 17C 17#16 PIN PLUG RTANG datasheet.pdf
PSU AC-DC OPEN 350W IND MED datasheet.pdf