Fox Electronics FVXO-PC73BR-627.3296
FVXO-PC73BR-627.3296 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73BR-627.3296
Brief Description
OSC VCXO 627.3296MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73BR-627.3296.pdf
Availability of FVXO-PC73BR-627.3296
QUANTITY
FVXO-PC73BR-627.3296 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73BR-627.3296
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73BR-627.3296
TypeVCXO
Frequency627.3296MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73BR-627.3296
Related LinksFVXO-PC73B, FVXO-PC73BR-627.3296 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73BR-627.3296 Details Description
Related parts for FVXO-PC73BR-627.3296
LED YELLOW DIFF 2MM ROUND T/H datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 3W datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 42POS SGL 30GOLD datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.25MHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
RES 125 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 5.0" DIA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf