Sumida Corporation CDRH4D14LDNP-330MC
CDRH4D14LDNP-330MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH4D14LDNP-330MC
Brief Description
FIXED IND 33UH 560MA 420 MOHM
Datasheet Download
CDRH4D14LDNP-330MC.pdf
Availability of CDRH4D14LDNP-330MC
QUANTITY
CDRH4D14LDNP-330MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH4D14LDNP-330MC
Internal Part NumberEIS-CDRH4D14LDNP-330MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH4D14/LD
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating560mA
Current - Saturation280mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)420 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH4D14LDNP-330MC
Related LinksCDRH4D14L, CDRH4D14LDNP-330MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH4D14LDNP-330MC Details Description
Related parts for CDRH4D14LDNP-330MC
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V datasheet.pdf
CABLE TIE STD ETFE BLUE 7.4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC I/Q DEMOD QUAD 50MHZ 40-LFCSP datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC 1.5KW 230V datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 26POS .12M datasheet.pdf
VINYL INSL BRZED SEAM RING TONGU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
HANDLE TOOL datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf