Sumida Corporation CDRH4D14NP-330MC
CDRH4D14NP-330MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH4D14NP-330MC
Brief Description
FIXED IND 33UH 500MA 560 MOHM
Datasheet Download
CDRH4D14NP-330MC.pdf
Availability of CDRH4D14NP-330MC
QUANTITY
CDRH4D14NP-330MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH4D14NP-330MC
Internal Part NumberEIS-CDRH4D14NP-330MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH4D14
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating500mA
Current - Saturation410mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)560 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH4D14NP-330MC
Related LinksCDRH4D14, CDRH4D14NP-330MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH4D14NP-330MC Details Description
Related parts for CDRH4D14NP-330MC
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 12V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 68 OHM 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.65A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
MOSFET 4N-CH 200V 89A SP4 datasheet.pdf
IC FPGA 100 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 15 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 4A 32VDC 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf