Sumida Corporation CDRH4D16F/LDNP-100NC
CDRH4D16F/LDNP-100NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH4D16F/LDNP-100NC
Brief Description
FIXED IND 10UH 2A 68.2 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH4D16F/LDNP-100NC.pdf
Availability of CDRH4D16F/LDNP-100NC
QUANTITY
CDRH4D16F/LDNP-100NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH4D16F/LDNP-100NC
Internal Part NumberEIS-CDRH4D16F/LDNP-100NC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH4D16F/LD
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance10µH
Tolerance±25%
Current Rating2A
Current - Saturation400mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)68.2 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH4D16F/LDNP-100NC
Related LinksCDRH4D16F/, CDRH4D16F/LDNP-100NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH4D16F/LDNP-100NC Details Description
Related parts for CDRH4D16F/LDNP-100NC
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 140W datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS DUAL .05" T/H datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
SW LIMT SPDT 10A ADJ ROD LEVR datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V 10% BP 1812 datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
HEADER TURRET SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf