Sumida Corporation CDRH4D16FB/NP-220MC
CDRH4D16FB/NP-220MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH4D16FB/NP-220MC
Brief Description
FIXED IND 22UH 750MA 288 MOHM
Datasheet Download
CDRH4D16FB/NP-220MC.pdf
Availability of CDRH4D16FB/NP-220MC
QUANTITY
CDRH4D16FB/NP-220MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH4D16FB/NP-220MC
Internal Part NumberEIS-CDRH4D16FB/NP-220MC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH4D16FB
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating750mA
Current - Saturation520mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)288 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH4D16FB/NP-220MC
Related LinksCDRH4D16F, CDRH4D16FB/NP-220MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH4D16FB/NP-220MC Details Description
Related parts for CDRH4D16FB/NP-220MC
MOSFET N-CH 40V 210A TO-220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CLOCK MULT ZD STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RING TONG STR 16-14AWG DG datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS W/PIN JAM NUT datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
STAT BAG MET-IN 10"X26"OPN datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf