Sumida Corporation CDRH4D18NP-100NC
CDRH4D18NP-100NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH4D18NP-100NC
Brief Description
FIXED IND 10UH 610MA 200 MOHM
Datasheet Download
CDRH4D18NP-100NC.pdf
Availability of CDRH4D18NP-100NC
QUANTITY
CDRH4D18NP-100NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH4D18NP-100NC
Internal Part NumberEIS-CDRH4D18NP-100NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH4D18
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±30%
Current Rating610mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH4D18NP-100NC
Related LinksCDRH4D18, CDRH4D18NP-100NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH4D18NP-100NC Details Description
Related parts for CDRH4D18NP-100NC
RES SMD 1.1K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.151 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 71.5OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 192W datasheet.pdf
COATING REMOVAL DISC 8"XNH S XCS datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4734-D datasheet.pdf
3:1 HEATSHRINK 1M datasheet.pdf
IC DDR3 4G 1600MT/S 78BGA datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS SKT datasheet.pdf