Sumida Corporation CDRH4D28CNP-470PC
CDRH4D28CNP-470PC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH4D28CNP-470PC
Brief Description
FIXED IND 47UH 540MA 510 MOHM
Datasheet Download
CDRH4D28CNP-470PC.pdf
Availability of CDRH4D28CNP-470PC
QUANTITY
CDRH4D28CNP-470PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH4D28CNP-470PC
Internal Part NumberEIS-CDRH4D28CNP-470PC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH4D28C
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±25%
Current Rating540mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)510 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH4D28CNP-470PC
Related LinksCDRH4D28, CDRH4D28CNP-470PC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH4D28CNP-470PC Details Description
Related parts for CDRH4D28CNP-470PC
IC AUDIO PWM PROC 48TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 3.6864MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 25.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 13 OHM 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 155MA 2.7 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
PLC-BPT- 24DC/ 1/SEN datasheet.pdf
CAP FILM 0.0024UF 5% 1250VDC AXI datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf