Sumida Corporation CDRH5D11NP-470MC
CDRH5D11NP-470MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH5D11NP-470MC
Brief Description
FIXED IND 47UH SMD
Datasheet Download
CDRH5D11NP-470MC.pdf
Availability of CDRH5D11NP-470MC
QUANTITY
CDRH5D11NP-470MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH5D11NP-470MC
Internal Part NumberEIS-CDRH5D11NP-470MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH5D11
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance-
Current Rating-
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)-
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.201" L x 0.201" W (5.10mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH5D11NP-470MC
Related LinksCDRH5D11, CDRH5D11NP-470MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH5D11NP-470MC Details Description
Related parts for CDRH5D11NP-470MC
RES 1.2K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
SIDACTOR 3CHP 130V 250A MS-013 datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LENS LOW PROFILE AMBER SNAP-IN datasheet.pdf
RES 178K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 665K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
EVAL KIT MAX7060 datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
F39-EJ0497-D datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8DIP datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf