Sumida Corporation CDRH5D18NP-330NC
CDRH5D18NP-330NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH5D18NP-330NC
Brief Description
FIXED IND 33UH 650MA 385 MOHM
Datasheet Download
CDRH5D18NP-330NC.pdf
Availability of CDRH5D18NP-330NC
QUANTITY
CDRH5D18NP-330NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH5D18NP-330NC
Internal Part NumberEIS-CDRH5D18NP-330NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH5D18
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±30%
Current Rating650mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)385 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test10kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH5D18NP-330NC
Related LinksCDRH5D18, CDRH5D18NP-330NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH5D18NP-330NC Details Description
Related parts for CDRH5D18NP-330NC
JUMPER-H1505TR/A2015R/H1505TR 5" datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS R/A SMD 15GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 120V datasheet.pdf
RES SMD 60.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 71 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100" GOLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
PLIER 5" MINI DIAGONAL datasheet.pdf