Sumida Corporation CDRH5D28-330NC
CDRH5D28-330NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH5D28-330NC
Brief Description
FIXED IND 33UH 750MA 189 MOHM
Datasheet Download
CDRH5D28-330NC.pdf
Availability of CDRH5D28-330NC
QUANTITY
CDRH5D28-330NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH5D28-330NC
Internal Part NumberEIS-CDRH5D28-330NC
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±30%
Current Rating750mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)189 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH5D28-330NC
Related LinksCDRH5D2, CDRH5D28-330NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH5D28-330NC Details Description
Related parts for CDRH5D28-330NC
IC EEPROM 128KBIT 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
PHOTOTRANS 1.6MM SIDE CLEAR RAD datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 777 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
TRANSFORMER datasheet.pdf
MA-S SPARE ACT'R datasheet.pdf
IC RF TXRX ZIGBEE 2.4GHZ 48VQFN datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
470UF 100V 21X38MM 85C 15000H datasheet.pdf