Sumida Corporation CDRH5D28RNP-470NC
CDRH5D28RNP-470NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH5D28RNP-470NC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 47UH 600MA 229.5 MOHM
Datasheet Download
CDRH5D28RNP-470NC.pdf
Availability of CDRH5D28RNP-470NC
QUANTITY
CDRH5D28RNP-470NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH5D28RNP-470NC
Internal Part NumberEIS-CDRH5D28RNP-470NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH5D28R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±30%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)229.5 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.232" W (6.00mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH5D28RNP-470NC
Related LinksCDRH5D28, CDRH5D28RNP-470NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH5D28RNP-470NC Details Description
Related parts for CDRH5D28RNP-470NC
CAP CER 68PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CBL RIBN 100COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP MICA 5PF 0.5PF 500V RADIAL datasheet.pdf
STUFFER 64 POS MI-1 & PRESSES datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf