Rohm Semiconductor KTR18EZPF3481
KTR18EZPF3481 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF3481
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF3481.pdf
Availability of KTR18EZPF3481
QUANTITY
KTR18EZPF3481 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF3481
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF3481
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF3481
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF3481 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF3481 Details Description
Related parts for KTR18EZPF3481
IC REG LDO 10V 0.1A SOT89-3 datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS SP-NO 100MA 4-SOP datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.63V SOT23-5 datasheet.pdf
OSC XO 800.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 51.5K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL RCPT PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.5A AXIAL datasheet.pdf