Sumida Corporation CDRH5D28RNP-8R0NC
CDRH5D28RNP-8R0NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH5D28RNP-8R0NC
Brief Description
FIXED IND 8UH 1.5A 49.9 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH5D28RNP-8R0NC.pdf
Availability of CDRH5D28RNP-8R0NC
QUANTITY
CDRH5D28RNP-8R0NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH5D28RNP-8R0NC
Internal Part NumberEIS-CDRH5D28RNP-8R0NC
Material - CoreFerrite
Inductance8µH
Tolerance±30%
Current Rating1.5A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)49.9 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.232" W (6.00mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH5D28RNP-8R0NC
Related LinksCDRH5D28, CDRH5D28RNP-8R0NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH5D28RNP-8R0NC Details Description
Related parts for CDRH5D28RNP-8R0NC
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ4 PG16 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
IC CLK FANOUT/BUFF ZD 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FRONT MNT SKT SLD datasheet.pdf
SENSOR PRES 600MBAR GAUG SMT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf