Sumida Corporation CDRH62BNP-4R0NC-B
CDRH62BNP-4R0NC-B picture photo
Mfg. Part Number
CDRH62BNP-4R0NC-B
Brief Description
FIXED IND 4UH 1.63A 80 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH62BNP-4R0NC-B.pdf
Availability of CDRH62BNP-4R0NC-B
QUANTITY
CDRH62BNP-4R0NC-B Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH62BNP-4R0NC-B
Internal Part NumberEIS-CDRH62BNP-4R0NC-B
Material - CoreFerrite
Inductance4µH
Tolerance-20%, +40%
Current Rating1.63A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)80 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH62BNP-4R0NC-B
Related LinksCDRH62BN, CDRH62BNP-4R0NC-B Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH62BNP-4R0NC-B Details Description
Related parts for CDRH62BNP-4R0NC-B
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 4.3K OHM 0804 datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 20NS 132QFP datasheet.pdf
CONN RCPT 48 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS INLINE SCKT datasheet.pdf
RES 91.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf