Sumida Corporation CDRH6D26NP-6R8NC
CDRH6D26NP-6R8NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH6D26NP-6R8NC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 1.8A 54 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH6D26NP-6R8NC.pdf
Availability of CDRH6D26NP-6R8NC
QUANTITY
CDRH6D26NP-6R8NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH6D26NP-6R8NC
Internal Part NumberEIS-CDRH6D26NP-6R8NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSumida EOL 16/Jul/2015
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH6D26
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±30%
Current Rating1.8A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)54 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test10kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH6D26NP-6R8NC
Related LinksCDRH6D26, CDRH6D26NP-6R8NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH6D26NP-6R8NC Details Description
Related parts for CDRH6D26NP-6R8NC
RES ARRAY 8 RES 47K OHM 2506 datasheet.pdf
CBL ASSY DVI DIGITAL-DFP datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 970MA 220 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.8A SOT223 datasheet.pdf
VARISTOR 735V 25KA DISC 32MM datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 600 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 53POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.5A 128 MOHM datasheet.pdf