Sumida Corporation CDRH6D38T125NP-680PC
CDRH6D38T125NP-680PC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH6D38T125NP-680PC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 68UH 1A 250 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH6D38T125NP-680PC.pdf
Availability of CDRH6D38T125NP-680PC
QUANTITY
CDRH6D38T125NP-680PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH6D38T125NP-680PC
Internal Part NumberEIS-CDRH6D38T125NP-680PC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH6D38/T125
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±25%
Current Rating1A
Current - Saturation850mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH6D38T125NP-680PC
Related LinksCDRH6D38T1, CDRH6D38T125NP-680PC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH6D38T125NP-680PC Details Description
Related parts for CDRH6D38T125NP-680PC
CAP MICA 30PF 5% 500V 1210 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 23POS R/A datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
GAUGE RING FOR 16A D02 FUSE GREY datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 18POS 7.5MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN FFC VERT 10POS 0.50MM SMD datasheet.pdf