Sumida Corporation CDRH6D38T125NP-680PC
CDRH6D38T125NP-680PC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH6D38T125NP-680PC
Brief Description
FIXED IND 68UH 1A 250 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH6D38T125NP-680PC.pdf
Availability of CDRH6D38T125NP-680PC
QUANTITY
CDRH6D38T125NP-680PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH6D38T125NP-680PC
Internal Part NumberEIS-CDRH6D38T125NP-680PC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH6D38/T125
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±25%
Current Rating1A
Current - Saturation850mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH6D38T125NP-680PC
Related LinksCDRH6D38T1, CDRH6D38T125NP-680PC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH6D38T125NP-680PC Details Description
Related parts for CDRH6D38T125NP-680PC
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DIFF LINE RECEIVER HS 8-SOIC datasheet.pdf
MOD IPM L-SER 6PAC 1200V 25A datasheet.pdf
IC 16BIT D TRANSP LATCH 48TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 820 NF 5% 1250VDC RAD datasheet.pdf