Sumida Corporation CDRH74-680MC
CDRH74-680MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH74-680MC
Brief Description
FIXED IND 68UH 690MA 380 MOHM
Datasheet Download
CDRH74-680MC.pdf
Availability of CDRH74-680MC
QUANTITY
CDRH74-680MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH74-680MC
Internal Part NumberEIS-CDRH74-680MC
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating690mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)380 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH74-680MC
Related LinksCDRH74, CDRH74-680MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH74-680MC Details Description
Related parts for CDRH74-680MC
RES SMD 510 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.1KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH PG-LQFP-144 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 6.6A DPAK datasheet.pdf
10.4 PROJ CAPACITIVE TOUCHSCRN datasheet.pdf
UM45-FLK20/161M/PLC(NOTRAY) datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG ORANGE 5000' datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 120MA 10 OHM SMD datasheet.pdf