Sumida Corporation CDRH74NP-331MC-B
CDRH74NP-331MC-B picture photo
Mfg. Part Number
CDRH74NP-331MC-B
Brief Description
FIXED IND 330UH 320MA 1.86 OHM
Datasheet Download
CDRH74NP-331MC-B.pdf
Availability of CDRH74NP-331MC-B
QUANTITY
CDRH74NP-331MC-B Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH74NP-331MC-B
Internal Part NumberEIS-CDRH74NP-331MC-B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH74
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating320mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.86 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH74NP-331MC-B
Related LinksCDRH74NP, CDRH74NP-331MC-B Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH74NP-331MC-B Details Description
Related parts for CDRH74NP-331MC-B
CAP CER 220PF 500V N1500 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.5M OHM 1206 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming 1.02A Lighting eSIP-7F datasheet.pdf
IC TXRX DTMF 28PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 65POS THRUHL datasheet.pdf