Sumida Corporation CDRH8D38/ANP-100MC
CDRH8D38/ANP-100MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH8D38/ANP-100MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 1.72A 42.5 MOHM
Datasheet Download
CDRH8D38/ANP-100MC.pdf
Availability of CDRH8D38/ANP-100MC
QUANTITY
CDRH8D38/ANP-100MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH8D38/ANP-100MC
Internal Part NumberEIS-CDRH8D38/ANP-100MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH8D38/A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating1.72A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)42.5 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH8D38/ANP-100MC
Related LinksCDRH8D38/, CDRH8D38/ANP-100MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH8D38/ANP-100MC Details Description
Related parts for CDRH8D38/ANP-100MC
INDUCTOR COMMON MODE 73.7UH SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 200MW SOD323 datasheet.pdf
SENSOR 15PSID MV DUAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 30K OHM 5% 175W datasheet.pdf
RES 10 OHM 9W 5% AXIAL datasheet.pdf