Sumida Corporation CDRH8D38/ANP-180MCM
CDRH8D38/ANP-180MCM picture photo
Mfg. Part Number
CDRH8D38/ANP-180MCM
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 18UH 1.33A 83.8 MOHM
Datasheet Download
CDRH8D38/ANP-180MCM.pdf
Availability of CDRH8D38/ANP-180MCM
QUANTITY
CDRH8D38/ANP-180MCM Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH8D38/ANP-180MCM
Internal Part NumberEIS-CDRH8D38/ANP-180MCM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH8D38/A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance18µH
Tolerance±20%
Current Rating1.33A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)83.8 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH8D38/ANP-180MCM
Related LinksCDRH8D38/, CDRH8D38/ANP-180MCM Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH8D38/ANP-180MCM Details Description
Related parts for CDRH8D38/ANP-180MCM
RES 43 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CAP CER 33PF 440VAC U2J RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 600MA 130 MOHM datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 4.32 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 64K FLASH 48LQFP datasheet.pdf
STRAIN RELIEF datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS SKT datasheet.pdf