Sumida Corporation CDRH8D38/ANP-270MCM
CDRH8D38/ANP-270MCM picture photo
Mfg. Part Number
CDRH8D38/ANP-270MCM
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 27UH 1.11A 125 MOHM
Datasheet Download
CDRH8D38/ANP-270MCM.pdf
Availability of CDRH8D38/ANP-270MCM
QUANTITY
CDRH8D38/ANP-270MCM Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH8D38/ANP-270MCM
Internal Part NumberEIS-CDRH8D38/ANP-270MCM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH8D38/A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance27µH
Tolerance±20%
Current Rating1.11A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)125 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH8D38/ANP-270MCM
Related LinksCDRH8D38/, CDRH8D38/ANP-270MCM Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH8D38/ANP-270MCM Details Description
Related parts for CDRH8D38/ANP-270MCM
CONN FPC BOTTOM 30POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
RES 24 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK GEN EMI MODULATOR 8-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS PIN datasheet.pdf
IC FPGA 496 I/O 900FPBGA datasheet.pdf
DIFF GAUGE SIGNAL CONDITION datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT SKT datasheet.pdf