Sumida Corporation CDRH8D38/ANP-390MC
CDRH8D38/ANP-390MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH8D38/ANP-390MC
Brief Description
FIXED IND 39UH 890MA 171.3 MOHM
Datasheet Download
CDRH8D38/ANP-390MC.pdf
Availability of CDRH8D38/ANP-390MC
QUANTITY
CDRH8D38/ANP-390MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH8D38/ANP-390MC
Internal Part NumberEIS-CDRH8D38/ANP-390MC
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±20%
Current Rating890mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)171.3 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH8D38/ANP-390MC
Related LinksCDRH8D38/, CDRH8D38/ANP-390MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH8D38/ANP-390MC Details Description
Related parts for CDRH8D38/ANP-390MC
IDC CABLE- ASN50A/ AE50M / ASN50 datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM DUAL R/A 50POS datasheet.pdf
CONN SPAD FLNG 14-16 AWG #8 PIDG datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 850MA 1.25 OHM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 350KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 36-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
CONN HDR 37POS 2MM T/H datasheet.pdf