Sumida Corporation CDRH8D38/ANP-820MCM
CDRH8D38/ANP-820MCM picture photo
Mfg. Part Number
CDRH8D38/ANP-820MCM
Brief Description
FIXED IND 82UH 600MA 363.8 MOHM
Datasheet Download
CDRH8D38/ANP-820MCM.pdf
Availability of CDRH8D38/ANP-820MCM
QUANTITY
CDRH8D38/ANP-820MCM Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH8D38/ANP-820MCM
Internal Part NumberEIS-CDRH8D38/ANP-820MCM
Material - CoreFerrite
Inductance82µH
Tolerance±20%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)363.8 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH8D38/ANP-820MCM
Related LinksCDRH8D38/, CDRH8D38/ANP-820MCM Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH8D38/ANP-820MCM Details Description
Related parts for CDRH8D38/ANP-820MCM
HDR LATCH 50 PIN KEY SLOT CTR 2L datasheet.pdf
CBL RIBN 24COND 0.050 BLACK 300' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 77VC SMB datasheet.pdf
FUSE BLOK RAD 600V 100A DIN RAIL datasheet.pdf
TOOL TURRET TYPE II FOR SOCKET datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=1000FT datasheet.pdf
RES 820 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SW IPS 1CH HIGH SIDE DPAK-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" DL GOLD datasheet.pdf