Sumida Corporation CDRH8D38NP-220NC
CDRH8D38NP-220NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH8D38NP-220NC
Brief Description
FIXED IND 22UH 2A 105 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH8D38NP-220NC.pdf
Availability of CDRH8D38NP-220NC
QUANTITY
CDRH8D38NP-220NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH8D38NP-220NC
Internal Part NumberEIS-CDRH8D38NP-220NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH8D38
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±30%
Current Rating2A
Current - Saturation2.3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)105 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH8D38NP-220NC
Related LinksCDRH8D38, CDRH8D38NP-220NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH8D38NP-220NC Details Description
Related parts for CDRH8D38NP-220NC
CAP ALUM 820UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG58A 20AWG 1000' datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS IN LINE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.3A 89 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 3.3VOUT 66W datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2 NYLON 23MM datasheet.pdf
PWR 2X3 RECEPT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 950V 3.5A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf