Sumida Corporation CDRH8D43HPNP-220NC
CDRH8D43HPNP-220NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH8D43HPNP-220NC
Brief Description
FIXED IND 22UH 1.5A 125 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH8D43HPNP-220NC.pdf
Availability of CDRH8D43HPNP-220NC
QUANTITY
CDRH8D43HPNP-220NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH8D43HPNP-220NC
Internal Part NumberEIS-CDRH8D43HPNP-220NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH8D43/HP
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±30%
Current Rating1.5A
Current - Saturation3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)125 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.185" (4.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH8D43HPNP-220NC
Related LinksCDRH8D43H, CDRH8D43HPNP-220NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH8D43HPNP-220NC Details Description
Related parts for CDRH8D43HPNP-220NC
IC GATE OR 1CH 2-INP 5-TSSOP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW SMT3 datasheet.pdf
IC DECODER CMOS BCD-DEC 16SOIC datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
KIT USB 1.2 ESD & OC PROTECTION datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS .100" DL GOLD datasheet.pdf