Sumida Corporation CDRH8D48/ANP-101MC
CDRH8D48/ANP-101MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH8D48/ANP-101MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 100UH 700MA 394 MOHM
Datasheet Download
CDRH8D48/ANP-101MC.pdf
Availability of CDRH8D48/ANP-101MC
QUANTITY
CDRH8D48/ANP-101MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH8D48/ANP-101MC
Internal Part NumberEIS-CDRH8D48/ANP-101MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH8D48/A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance100µH
Tolerance±20%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)394 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH8D48/ANP-101MC
Related LinksCDRH8D48/, CDRH8D48/ANP-101MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH8D48/ANP-101MC Details Description
Related parts for CDRH8D48/ANP-101MC
IC DAC 12BIT DUAL W/BUFF 10-MSOP datasheet.pdf
KIT DEV FOR AT90CAN128 MCU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC PROCESSOR 400MHZ 160-CSPBGA datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CONTROLLER 6-TDFN datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.62K OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf