Sumida Corporation CDRR157NP-331MC
CDRR157NP-331MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRR157NP-331MC
Brief Description
FIXED IND 330UH 700MA 738 MOHM
Datasheet Download
CDRR157NP-331MC.pdf
Availability of CDRR157NP-331MC
QUANTITY
CDRR157NP-331MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRR157NP-331MC
Internal Part NumberEIS-CDRR157NP-331MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRR157
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating700mA
Current - Saturation1.1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)738 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.728" L x 0.591" W (18.50mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRR157NP-331MC
Related LinksCDRR157, CDRR157NP-331MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRR157NP-331MC Details Description
Related parts for CDRR157NP-331MC
LABEL LSR POLYFN WHT 1.25 X .38" datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 5.2V CMOS 5VSOF datasheet.pdf
IC FPGA 117 I/O 144TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 320MA 610 MOHM datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX QUAD 1X1 14TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 6.666 OHM 1W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 81MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf