Sumida Corporation CDRR75NP-220MC
CDRR75NP-220MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRR75NP-220MC
Brief Description
FIXED IND 22UH 1.7A 85 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRR75NP-220MC.pdf
Availability of CDRR75NP-220MC
QUANTITY
CDRR75NP-220MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRR75NP-220MC
Internal Part NumberEIS-CDRR75NP-220MC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRR
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating1.7A
Current - Saturation960mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)85 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.272" L x 0.272" W (6.90mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max)0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRR75NP-220MC
Related LinksCDRR75N, CDRR75NP-220MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRR75NP-220MC Details Description
Related parts for CDRR75NP-220MC
CABLE ASSEMBLY DK110/600/610 datasheet.pdf
MOD SOFT START SSR 90A AC OUTPUT datasheet.pdf
SIDAC 205-230V 1A TO92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 400MHZ 165FBGA datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 65MA 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5.8VOUT 50W datasheet.pdf
T4012, 2NC, FLEX 1 ACT, SS GUIDE datasheet.pdf
LED XLAMP XQ-E 4250K WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 200PF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf