Sumida Corporation CDRR94ANP-120MC
CDRR94ANP-120MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRR94ANP-120MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 12UH 2.25A 58.3 MOHM
Datasheet Download
CDRR94ANP-120MC.pdf
Availability of CDRR94ANP-120MC
QUANTITY
CDRR94ANP-120MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRR94ANP-120MC
Internal Part NumberEIS-CDRR94ANP-120MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRR94A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±20%
Current Rating2.25A
Current - Saturation2.24A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)58.3 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.508" L x 0.370" W (12.90mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRR94ANP-120MC
Related LinksCDRR94A, CDRR94ANP-120MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRR94ANP-120MC Details Description
Related parts for CDRR94ANP-120MC
LED BLUE DIFF 5X2MM RECT T/H datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
Crystal 20.4800MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
MULTI-PURPOSE CHARGER datasheet.pdf
CIR BRKR 12A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 2X24.7V 500W datasheet.pdf
CAGE NUT COMB 10-32 100/PK datasheet.pdf
RACK FILTER GRILL datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
RES 56K OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf