Sumida Corporation CDRR94ANP-220MC
CDRR94ANP-220MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRR94ANP-220MC
Brief Description
FIXED IND 22UH 1.72A 95.6 MOHM
Datasheet Download
CDRR94ANP-220MC.pdf
Availability of CDRR94ANP-220MC
QUANTITY
CDRR94ANP-220MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRR94ANP-220MC
Internal Part NumberEIS-CDRR94ANP-220MC
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating1.72A
Current - Saturation1.66A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)95.6 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.508" L x 0.370" W (12.90mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRR94ANP-220MC
Related LinksCDRR94A, CDRR94ANP-220MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRR94ANP-220MC Details Description
Related parts for CDRR94ANP-220MC
FIXED IND 27NH 300MA 460 MOHM datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V TO220AB datasheet.pdf
RES 100 OHM 3.5W 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 2KV NP0 1808 datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13.4VC DO204AC datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 20% 1507 datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 10K OHM RADIAL datasheet.pdf