Sumida Corporation CDRR94NP-4R7MC
CDRR94NP-4R7MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRR94NP-4R7MC
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 2.5A 50.6 MOHM
Datasheet Download
CDRR94NP-4R7MC.pdf
Availability of CDRR94NP-4R7MC
QUANTITY
CDRR94NP-4R7MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRR94NP-4R7MC
Internal Part NumberEIS-CDRR94NP-4R7MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRR94
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating2.5A
Current - Saturation5.4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)50.6 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.508" L x 0.370" W (12.90mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRR94NP-4R7MC
Related LinksCDRR94N, CDRR94NP-4R7MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRR94NP-4R7MC Details Description
Related parts for CDRR94NP-4R7MC
CAP CER 3PF 50V NPO 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 240V datasheet.pdf
CONN POWER ENTRY 3 POLE 13A 250V datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 27.0 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.32K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf
VARISTOR 558V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC MCU 128K 64QFP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 50W datasheet.pdf