Cornell Dubilier Electronics CDV19EF680JO3F
CDV19EF680JO3F picture photo
Mfg. Part Number
CDV19EF680JO3F
Brief Description
CAP MICA 68PF 5% 1KV RADIAL
Datasheet Download
CDV19EF680JO3F.pdf
Availability of CDV19EF680JO3F
QUANTITY
CDV19EF680JO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CDV19EF680JO3F
Internal Part NumberEIS-CDV19EF680JO3F
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.343" (8.70mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.642" L x 0.189" W (16.30mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max)0.500" (12.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDV19EF680JO3F
Related LinksCDV19EF, CDV19EF680JO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CDV19EF680JO3F Details Description
Related parts for CDV19EF680JO3F
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FACEPLATE DBL GANG 12PORT IVORY datasheet.pdf
CONNECTOR MTA 2.54MM 24POS IDC datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
VARISTOR 0805 datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1.89" DIA BLACK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 707.3527MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
D-SUB FILTER 15POS IP67 datasheet.pdf