Rohm Semiconductor CDZT2RA15B
CDZT2RA15B picture photo
Mfg. Part Number
CDZT2RA15B
Brief Description
DIODE ZENER 15V 100MW VMN2
Datasheet Download
CDZT2RA15B.pdf
Availability of CDZT2RA15B
QUANTITY
CDZT2RA15B Order Process
Ship out your order
Specifications of CDZT2RA15B
Internal Part NumberEIS-CDZT2RA15B
PackagingCut Tape (CT)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)15V
Tolerance±2%
Power - Max100mW
Impedance (Max) (Zzt)42 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 11V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDZT2RA15B
Related LinksCDZT2, CDZT2RA15B Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
CDZT2RA15B Details Description
Related parts for CDZT2RA15B
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 988K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PCB TRANSITION CONNECTOR .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 5W SMBJ datasheet.pdf
IC BUFFER 1:8 CMOS 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HDR 37POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.018UF RADIAL datasheet.pdf