Murata Electronics North America CEAMK107BJ106MAT
CEAMK107BJ106MAT picture photo
Mfg. Part Number
CEAMK107BJ106MAT
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CEAMK107BJ106MAT.pdf
Availability of CEAMK107BJ106MAT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CEAMK107BJ106MAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CEAMK107BJ106MAT
Internal Part NumberEIS-CEAMK107BJ106MAT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CEAMK107BJ106MAT today.
SeriesCEAMK107B
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeNULL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CEAMK107BJ106MAT
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCEAMK107, CEAMK107BJ106MAT Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CEAMK107BJ106MAT Details Description
Related parts for CEAMK107BJ106MAT
CAP TANT 10UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 250MA 32VDC 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS 1.25MM VERT SMD datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M12-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 160KB FLASH 176BGA datasheet.pdf
CAP FILM 220PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS PNL MNT PIN datasheet.pdf