Sensata Technologies/Airpax CELBXPB11-37824-200-V
CELBXPB11-37824-200-V picture photo
Mfg. Part Number
CELBXPB11-37824-200-V
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER
Datasheet Download
CELBXPB11-37824-200-V.pdf
Availability of CELBXPB11-37824-200-V
QUANTITY
CELBXPB11-37824-200-V Order Process
Ship out your order
Specifications of CELBXPB11-37824-200-V
Internal Part NumberEIS-CELBXPB11-37824-200-V
FamilyCircuit Breakers
SeriesCEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CELBXPB11-37824-200-V
Related LinksCELBXPB11-, CELBXPB11-37824-200-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
CELBXPB11-37824-200-V Details Description
Related parts for CELBXPB11-37824-200-V
RES SMD 2.2K OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
GDT 600V 15% 5KA datasheet.pdf
MINI ALLI CLIP-BANANA PLUG 36" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 47 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 9A M12 datasheet.pdf