SL Power Electronics - Manufacturer of Condor/Ault Brands CENB1010A1202B01
CENB1010A1202B01 picture photo
Mfg. Part Number
CENB1010A1202B01
Manufacturer
Product Category
AC DC Desktop, Wall Adapters
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V
Datasheet Download
CENB1010A1202B01.pdf
Availability of CENB1010A1202B01
QUANTITY
CENB1010A1202B01 Order Process
Ship out your order
Specifications of CENB1010A1202B01
Internal Part NumberEIS-CENB1010A1202B01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesEnergy Efficiency Requirements
RoHS InformationCENB Series RoHS Declaration
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesCENB1010
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CENB1010A1202B01
CENB1010A1202B01 Details Description
Related parts for CENB1010A1202B01
IC REG SWTCHD CAP INV 60MA SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 18.7KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
IC OPAMP POWER 1MHZ TO3-8 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3.5A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF UP datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf