SL Power Electronics - Manufacturer of Condor/Ault Brands CENB1060A1202Q01
CENB1060A1202Q01 picture photo
Mfg. Part Number
CENB1060A1202Q01
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V
Datasheet Download
CENB1060A1202Q01.pdf
Availability of CENB1060A1202Q01
QUANTITY
CENB1060A1202Q01 Order Process
Ship out your order
Specifications of CENB1060A1202Q01
Internal Part NumberEIS-CENB1060A1202Q01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesEnergy Efficiency Requirements
RoHS InformationCENB Series RoHS Declaration
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesCENB1060
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CENB1060A1202Q01
CENB1060A1202Q01 Details Description
Related parts for CENB1060A1202Q01
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
Connector Receptacle 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OPAMP GP 50MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.8V datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf