SL Power Electronics - Manufacturer of Condor/Ault Brands CENB1060A1803Q01
CENB1060A1803Q01 picture photo
Mfg. Part Number
CENB1060A1803Q01
Manufacturer
Product Category
AC DC Desktop, Wall Adapters
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V
Datasheet Download
CENB1060A1803Q01.pdf
Availability of CENB1060A1803Q01
QUANTITY
CENB1060A1803Q01 Order Process
Ship out your order
Specifications of CENB1060A1803Q01
Internal Part NumberEIS-CENB1060A1803Q01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesEnergy Efficiency Requirements
RoHS InformationCENB Series RoHS Declaration
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesCENB1060
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CENB1060A1803Q01
CENB1060A1803Q01 Details Description
Related parts for CENB1060A1803Q01
IC REG BUCK ADJ 1A 24-SOIC datasheet.pdf
MARKER PAN-TY 50# YELLOW 7.4" datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A DPAK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 165FBGA datasheet.pdf
IC OPAMP DIFFERENTIAL 34QFN datasheet.pdf
RES 15K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
UPPER CLAMP AIR CYLINDER datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 2W DO204AL datasheet.pdf