SiTIME SIT9002AC-43H25SD
SIT9002AC-43H25SD picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-43H25SD
Datasheet Download
SIT9002AC-43H25SD.pdf
Availability of SIT9002AC-43H25SD
QUANTITY
SIT9002AC-43H25SD Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-43H25SD
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-43H25SD
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputHCSL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.50%, Center Spread
Current - Supply (Max)80mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-43H25SD
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-43H25SD Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-43H25SD Details Description
Related parts for SIT9002AC-43H25SD
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW POWERDI323 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 1611 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 300MA 100 MOHM datasheet.pdf
PWR LED STAR MODULE WHT 6300K datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 35V X5R 1206 datasheet.pdf
IC CONFIG DEVICE 20PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
BUSBARS datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf