SL Power Electronics - Manufacturer of Condor/Ault Brands CENB1060A1812F01
CENB1060A1812F01 picture photo
Mfg. Part Number
CENB1060A1812F01
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V
Datasheet Download
CENB1060A1812F01.pdf
Availability of CENB1060A1812F01
QUANTITY
CENB1060A1812F01 Order Process
Ship out your order
Specifications of CENB1060A1812F01
Internal Part NumberEIS-CENB1060A1812F01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesEnergy Efficiency Requirements
RoHS InformationCENB Series RoHS Declaration
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesCENB1060
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CENB1060A1812F01
CENB1060A1812F01 Details Description
Related parts for CENB1060A1812F01
RES ARRAY 3 RES 180 OHM 6SIP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 220MHZ 8SO datasheet.pdf
IC TRANSCVR 8BIT N-INV 24TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DRIVER RS485/422 SOT23-6 datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE PIN datasheet.pdf