Stackpole Electronics Inc. CF12JA4R70
CF12JA4R70 picture photo
Mfg. Part Number
CF12JA4R70
Brief Description
RES 4.7 OHM 1/2W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF12JA4R70.pdf
Availability of CF12JA4R70
QUANTITY
CF12JA4R70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CF12JA4R70
Internal Part NumberEIS-CF12JA4R70
Standard Package2,000
SeriesCF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.7
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF12JA4R70
Related LinksCF12J, CF12JA4R70 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF12JA4R70 Details Description
Related parts for CF12JA4R70
TERM BLOCK PLUG 18POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN RECEPT 17POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
CONN SOCKET .35MM 30POS BRD-FPC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.8V 1.5A SYNC 6-USP datasheet.pdf