Stackpole Electronics Inc. CF14JA2R20
CF14JA2R20 picture photo
Mfg. Part Number
CF14JA2R20
Brief Description
RES 2.2 OHM 1/4W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF14JA2R20.pdf
Availability of CF14JA2R20
QUANTITY
CF14JA2R20 Order Process
Ship out your order
Specifications of CF14JA2R20
Internal Part NumberEIS-CF14JA2R20
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF14JA2R20
Related LinksCF14J, CF14JA2R20 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF14JA2R20 Details Description
Related parts for CF14JA2R20
IC INVERTER HEX 14SSOP datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM 19.11VC SMD datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 41POS SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.715 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CLAMP BEAM 5/16"-1/2" FLANGE datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf