Stackpole Electronics Inc. CF14JT10M0
CF14JT10M0 picture photo
Mfg. Part Number
CF14JT10M0
Brief Description
RES 10M OHM 1/4W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF14JT10M0.pdf
Availability of CF14JT10M0
QUANTITY
CF14JT10M0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CF14JT10M0
Internal Part NumberEIS-CF14JT10M0
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
SeriesCF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF14JT10M0
Related LinksCF14J, CF14JT10M0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF14JT10M0 Details Description
Related parts for CF14JT10M0
IC MPU I960 50MHZ 132QFP datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SAMPLING 16-DIP datasheet.pdf
CAP CER 2.9PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 136K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" TEFLEX UHFM datasheet.pdf
SCR INV STUD 40A 200V TO-94 datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
LED MODULE RED datasheet.pdf
DIODE GP 1000V 240A SOT-227 datasheet.pdf